DünyaEkonomiEmekliGündemİşverenKamuSon Dakika

SGK Başkan Vekili Cevdet Ceylan Oldu

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’nı vekâleten yürüten İsmail Yılmaz, görevini bıraktığını sabah saatlerinde sosyal medya hesabından açıklamıştı. Bu açıklamanın devamında Yılmaz, Bakanlık Özel Kaleme geçtiğini de duyurmuştu. Yeni başkanın kim olacağı ise kamuoyunda merakla beklenmekteydi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığına vekâleten Cevdet Ceylan atandı.

Cevdet Ceylan Kimdir?

Cevdet Ceylan, 1972 yılında Sivas’ta doğdu.

Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümünü bitiren Ceylan, Atılım Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi yüksek lisansını tamamladı.

1998 yılında SSK Genel Müdürlüğü Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Ceylan daha sonra 2001’de Sigorta Müfettişi, 2006 yılında ise Sigorta Teftiş Kurulu Başkanlığı Refakat Müfettişi olarak görev yapmıştır. 2008 yılında ise SGK Sosyal Sigortalar Genel Müdürlüğü Sigortalı Emeklilik İşlemleri Daire Başkan Vekili olarak atanmış daha sonra 2009 yılından itibaren ise kurumdaki görevine Başmüfettiş olarak devam etmiştir.

2011-2014 yılları arasında SGK Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürü olarak görev yapan Ceylan, 2014 yılından itibaren SGK Başkan Yardımcısı, Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

Cevdet Ceylan 01.09.2021 tarihinde ise vekâleten SGK Başkanlığı görevine atanmış olup halen görevine devam etmektedir.

Ceylan, evli ve iki çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu